Çocuk Terapisi

Ataşehir Temas Danışmanlık'ta çocuklara yönelik olarak psikolojik destek hizmeti verilmektedir. Ebeveynleri aracılığıyla kurumumuzla temasa geçen çocuklara çeşitli konularda terapi desteği sağlanmaktadır.

Çocuk danışanlar konusunda en önemli husus ailenin desteğidir. Çünkü çocuk ve terapist arasındaki sürecin başarısı için ailenin yapacağı işbirliği hayati önem taşır. Ailenin destekleyici davranışlar sergilemesi olumlu sonuçlar alma şansını yükseltir. Çocuk Psikologu aile ile koordineli olarak terapi sürecini yapılandırır. Çocukların yaşadıkları problemler genellikle sonuçtur, fakat sonucu ortadan kaldırabilmek için sebepleri kavramak gerekir. Çocuk terapisi süreçleri büyük titizlikle devam ettirilmelidir. Aşağıda belirtilen sorunlarla baş etmek ve problemi ortadan kaldırmak için profesyonel destek alabilirsiniz.

Kurumumuzdan Çocuk Terapisi Hizmeti Alan Danışanlarımızın Yorumları

Melek U.
Merhaba.Benim 5 yaşında kreşe giden bir oğlum var.Okulda arkadaşlarıyla anlaşamıyor,şiddet eğilimli bir çocuk.Öğretmenlerinden gelen tavsiyeler üzerine Serap Hanım’a götürmeye karar verdik.Biz anne ve babası olarak problemin tek başına oğlumuzda olduğunu düşünürken ilk gittiğimiz ebeveyn görüşmesinde aslında bizlerin davranışlarının çocuğumuza yansıdığını farkettik.Telefonla bilgi alırken Serap Hanım’ın çocuklarla olan görüşmeleri ilk önce anne babayla yaptığını öğrendik,bu şekilde çok verim sağlayamayacağını,çocuğu görmesi gerektiğini düşünmüştük ama seansa gidince anne baba görüşmesinin ne kadar önemli olduğunun farkına vardık.Serap Hanım oğlumla sadece iki seans görüşürken bizimle olan görüşmelerine ağırlık verdi ve çocuğumuzun bizim ona davranışlarımızla ne kadar değiştiğini gözlemleyebildik.Serap Hanım’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz,saygılarla..

Zeynel A.
11 yaşındaki oğlumuzun dersleriyle ilgili olarak başarısız bir tablo olduğunu düşündüğümüz için böyle bir hizmet almak istedik, bir arkadaşımızın tavsiyesiyle Serap Hanım'a gittik, kendisiyle yaptığımız görüşmelerde ne kadar bilgi eksiğimiz olduğunu anladım ve çocuğun aslında derslerindeki sorunlardan ziyade psikolojik olarak bazı baskıları olduğunu ve neden ileri geldiğini gördük, yaptığımız doğru şeylerle çocukta değişimler başladı ve dersleri daha iyi, ancak derslerinden daha önemlisi çocuğun aileden kaynaklı duygusal problemi çözüldü. Teşekkür ederiz.

Maide C.
Benim kızım 3 yaşında, geceleri çok ağlayan, gündüzleride aşırı hırçın bir çocuktu, yani hem bana, babasına, hemde aile dışındaki insanlara, çocuklara karşı. Serap Hanımı bize çocuğumun doktoru önerdi,Serap Hanım hem bizimle görüştü hem çocuğa test yaptı, daha çok bizimle görüştü ama. Yaklaşık 1 ay oldu ve şu an aslında herşey daha iyiye gidiyor, çocuğm sakinleşmeye başladı, bu sayede bende biraz rahat nefes aldım.

Nesrin T.
Ben eğitimli bir bayanım ama maalesef çocuk konusunda bilmediğim çok şey varmış bunu öğrendim. 7 yaşında bir oğlum,11 yaşında bir kızım var, çok büyük problemlerimiz yok aslında çocuklarla ilgili, ancak bazı davranış sorunlarımız vardı, biz eşimle birlikte hiç çocukları götürmeden kendimiz ebeveyn danışmanlığı hizmeti aldık, nerede-nasıl davranacağımızı öğrenip sorularımızı sorduk ve şimdi ona göre ilişki kuruyoruz çocuklarımızla, çok faydasını görüyoruz, her anne babanın büyük bir problem olmasını beklemeden mutlaka bu tür destekler alması lazım, çünkü büyük problemleri engelleyen şeyin zamanında doğru davranmak olduğunu düşünüyorum.

Hakan E.
Çocuğumuz okula bu yıl başladı, aslında başlayamadı bir süre diyebiliriz, okula kesinlikle gitmek istemiyordu, bizden, özellikle annesinden kesinlikle ayrılmak istemiyor ve ağlıyordu.İnternetten araştırdık ve Uzman Psikolog Serap Hanım dan destek aldık, neden böyle bir durumu bu şiddette yaşadığımıza yönelik olarak doğru tespitler yaptı, önce bizi tanıdı tabi, sonra çocuğa nasıl davranmamızla ilgili bilgi aldık, çok faydasını gördük ve yaklaşık 3 haftada bu problem tam anlamıyla rayına oturdu. Çok teşekkür ederiz, iyi çalışmalar dileriz.


Çocuklarınızda gözlemlediğiniz çeşitli problemler aslında birer sonuçtur. Gerçek sebebi tespit edip onu değiştirmeden sonuçları değiştiremezsiniz. Problemin etrafında dolaşmak ise onu büyütmekten başka işe yaramaz.


Çocuklarda görülen, ders başarısızlığı, uyum sorunları, kardeş kıskançlığı, okul fobisi, saldırganlık, içe kapanıklık, alt ıslatma, yalan söyleme gibi durumlar, uzman desteği ile birlikte çözülebilecek problemlerdir.

Hakkımızda Yazılanlar

Danışan Yorumları

"Bundan iki ay önce Serap hanımdan destek aldım ve sorunlarıma daha farklı açılardan bakmanın mümkün olduğunu, sorunlarımın aslında tek başıma üstesinden gelebileceğimi gördüm,kendisine tekrar teşekkür ederim."

M.A.

İletişim

: Atatürk Mah. Sedef Cad. 36. Ada Ata 2-4 Blok 2/160 Ataşehir Anadolu Yakası - İstanbul
: +90 216 455 02 56
: info@temasdanismanlik.com