Ergen Terapisi

Ataşehir Temas Danışmanlık'ta ergenlik dönemindeki danışanlara yönelik olarak psikolojik destek hizmeti verilmektedir. Kendi istekleri veya ebeveynleri tarafından kurumumuzla temasa geçen danışanlar çok çeşitli konularda terapi desteği alırlar.

Günümüz şartlarında çeşitli sebeplerle ergenlik dönemi oldukça zor geçmektedir. Birçok kişi için ergen psikologu ile görüşmek çok önem taşımaktadır. Uzman Psikologumuz tarafından devam ettirilen süreçte ailelerle işbirliği yapabilme şansı olması iyi bir psikoterapi süreci yaşanmasına olanak sağlar. Ergen terapisi süreçlerinde aşağıda belirtilen problemlerle baş etmek ve onları ortadan kaldırmak için çalışmalar yapılır. Sizlerde kurumumuzla irtibata geçerek profesyonel destek alabilirsiniz. 

Kurumumuzdan Ergen Terapisi Hizmeti Alan Danışanlarımızın Yorumları

Nazlı A.
Benim 15 yaşında bir kızım var ve eşimden ayrı yaşıyorum. Kızımda uzun süredir bir içe kapanıklık, odasından çıkmama gibi bir durum vardı ve benimlede konuşmuyordu, sürekli sormama rağmen iyiyim diyordu. Ondan habersiz Serap hanımdan yardım aldım, sonrada onu götürdüm, önce istemedi, benim ihtiyacım yok diyordu, sonra Serap hanım onunla çok güzel iletişim kurdu, kızım sanırım kendine yakın hissetti, şimdi ayda bir kez gidiyor ama seans gününü kendisi bekliyor, kızımı daha iyi görüyorum, daha sosyal oldu, benimlede iletişim kurmaktan kaçmıyor, bende çok üstüne gitmiyorum.

Mehmet H.
Herkesin bildiği bu teog sınavlarıyla ilgili sıkıntımız vardı. Daha doğrusu çocuğumuzda çok ciddi bir sınav kaygısı vardı,okulumuzun rehber öğretmeni Serap Hanım ı önerdi, destek aldık ve çocuğumuza destek aldırdık. Sınav kaygısı aslında işin görünen tarafıymış, bizim yaptığımız hataları gördük ve çocuğumuza ona göre davranıyoruz.

Deniz A.
Benim çocuğumla iletişim sorunlarım vardı, kendisi 16 yaşında, ergenlik dönemi olduğu için çok hırçın ve iletişimsiz bir çocuk olduğunu düşünüyorduk, özellikle benimle geçinemiyordu, babasıyla pek sorunu yoktu açıkcası. Eskiden psikologa gitmek için çok ciddi bir ruhsal problem olması gerektiğinidüşünürdüm. Ancak aslında öyle değilmiş ve çocuğa davranış şekillerinide bilmek lazımmış. Ergenlik dönemi sorunları diyip geçmemek ve bu sorunlara yönelik nasıl hareket edilmesi gerektiğini anlamak lazım.


Ergenlik dönemi, ailelerin doğru tutumları sergilemeleri konusunda sorumluluk sahibi olmaları gereken hassas bir süreçtir. Farkında olmadan yapılan hataların olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmaması için ‘bilinçli ebeveyn’ özelliklerini kazanmak gerekir.


Ergenlerde görülen, karşı gelme, özgüven eksikliği, bilgisayar bağımlılığı, sınav kaygısı, içe kapanıklık ve öfke durumları, uzman desteği ile çözülebilecek problemlerdir.

Hakkımızda Yazılanlar

Danışan Yorumları

"Bundan iki ay önce Serap hanımdan destek aldım ve sorunlarıma daha farklı açılardan bakmanın mümkün olduğunu, sorunlarımın aslında tek başıma üstesinden gelebileceğimi gördüm,kendisine tekrar teşekkür ederim."

M.A.

İletişim

: Atatürk Mah. Sedef Cad. 36. Ada Ata 2-4 Blok 2/160 Ataşehir Anadolu Yakası - İstanbul
: +90 216 455 02 56
: info@temasdanismanlik.com