Danışan Yorumları

H.U. tarafından 12/11/2014 tarihinde gönderildi.

İhtiyaç duyduğum terapi danışmanlığı ararken net'te rastladım. Telefon bıraktım. Çok kısa sürede döndüler. Yapılan diyalogda işte bu dedim. Kızım için düşündüğümüz terapi, sayesinde çift terapisine döndü. Sağlıklı tespiti sonucu sorunun kaynağı oysaki bizlermişiz. Yaklaşık 4 aylık süre içerisinde çift terapisi aldık. Halen devam ediyoruz. Sayesinde yaşamın, mutluluğun, sevincin, üzüntünün ve kısaca hayatın iki kişi arasında paylaştıkça yaşanılır olduğunu benimsedik. Yaşam şartları ve stresli çalışma hayatı bencilliği ve istem dışı davranışların farkındalığını ortadan kaldırıyor. Bunun farkındalığını bizlere yeniden hissettirdi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Hayatını yaşanılır kılmak isteyen her kese tavsiye ederim.


S.A. tarafından 12/11/2014 tarihinde gönderildi.

Merhaba, Sevgili Serap Hanimla yaklasik 3 yil once tanisma firsatina nail oldum,o donem esimden bosanma fikriyle mutsuz bir hayati surduruyordum birde kizim vardi 3 yasina girmemisti.Bosanmanin toplumumuzdaki bakisi ve ailelerin yaklasimini dusununce bosanma kararini almak benim cok zor ve karmasikti,tabiki butun dengeleri bozmakta o kadar kolay gelmiyordu bana ve tam o sirada Sevgili Serap hanimi buldum tam olarak 8 ay surekli destek aldim ve birde 1 aylik bir grup terapisine katildim ve hayatim gercekten olumlu anlamda cok degisti,simdi bambaska mutlu bir hayatim var,Serap hanima bana bu yolda verdigi psikolojik destek icin sonsuz tesekkur ediyorum ve basarilarinin devamini diliyorum :)


Fun tarafından 06/11/2014 tarihinde gönderildi.

Merhaba, Serap hn ile yaklaşık yedi aydır psikoterapi seansına devam ediyorum. Bir kaç sorun ile kendisine başvurmuş idim. En büyük sorunum hayatımın merkezinde sadece bir şeyin olması ve kendime ait hiç bir alanın olmayışı idi. Beraber çalışmalarımız sonucunda kendime ait hayatımın ve kararlarımın olabileceğini fark ettim. Karşımdaki ile empati kurabilmeyi daha çok yapar oldum. Kontrolcü huyumdan tam anlamıyla vazgeçemedi isem de ilerleyen çalışmalarımızda bunu da aşabileceğimi düşünüyorum. Serap hn a arkadaşça ve samimi yaklaşımı için çok teşekkür ediyor, herkese tavsiye ediyorum.


E.D tarafından 12/01/2012 tarihinde gönderildi.

45 yaşında, iki çocuk babası, bankacıyım. Serap Hanım'a 15 yaşındaki büyük kızımın ergenlik dönemine bağlı olarak ortaya çıkan sorunları için başvurmuştuk. Kızım çok kolay sinirleniyordu, oldukça agresifti ve adeta bizden kaçıyordu. Eşim ve benimle hiç zaman geçirmek istemiyordu. Serap Hanım ilk görüşmede eşim ve benim gelmemizi istedi. Neden böyle bir uygulama yapıldığını anlayamamış açıkçası gereksiz de bulmuştum. Sonuçta problem kızımdaydı. Eşimin ya da benim terapi almamız neden gerekiyor ki diye düşünmüştüm. Ancak daha ilk seansta ne kadar yanlış düşündüğümü anladım. Serap Hanım bizim bir aile olduğumuzu ve eğer kızımızda bir sorun varsa bunun eşimle benim aramdaki ilişkiden veya eşim ve benim çocuğumuzla olan ilişkimizden kaynaklı olabileceğini söyledi. Ve haklıydı da. Uzun zamandır eşimle geçinemiyor ve çocukların yanında olmasa bile sık sık tartışıyorduk. Biz çocukların yanında kavga etmeyince sorun olmaz sanıyorduk. Oysa ki öyle değilmiş. Çocuklar kavgalarımıza şahit olmasalar bile birbirimize olan kırgınlığımızdan, küskünlüğümüzden, gerilimli ilişkilerimizden çok fazla etkilenirlermiş. Bunun üzerine Serap Hanım'ın önerisiyle bir süre eşimle beraber çift terapisi aldık. Eşimle sorunlarımızı önemli ölçüde çözdükten sonra sanki bir mucize oldu. Kızım da agresif davranışlarını bıraktı ve bizimle daha fazla vakit geçirmeye başladı. Serap Hanım'a ne kadar teşekkür etsem az. Çocuğumuzun, evliliğimizin kurtulmasına yardımcı oldu. O nedenle eğer çocuklarınızla veya eşinizle ilgili sorunlarınız varsa gönül rahatlığıyla Serap Hanım'a başvurun. Sorunlarınızın çözümünü ertelerseniz ödeyeceğiniz bedeller çok daha büyük olabilir.


M.A tarafından 20/04/2012 tarihinde gönderildi.

Merhaba, bundan iki ay önce Serap hanımdan destek aldım ve sorunlarıma daha farklı açılardan bakmanın mümkün olduğunu, sorunlarımın aslında tek başıma üstesinden gelebileceğimi gördüm,kendisine tekrar teşekkür ederim.


S.T tarafından 21/04/2012 tarihinde gönderildi.

İyi günler dilyorum ben eşimin ısrarıyla gittim psikolog serap hanıma ve çok memnun kaldık,birlikte gittik eşimle , anlayışla sıkıntılarımızı çözdük


Z.Y tarafından 27/04/2012 tarihinde gönderildi.

Serap Hanım'la bundan yaklaşık 1 yıl önce tanıştık. Ona ilk geldiğimde üç haftalık doğum yapmıştım ve oldukça mutsuzdum. Sürekli ağlıyordum, uyku uyuyamıyordum ve çok iştahsızdım. Bebeğime bakamamakla ilgili ciddi endişelerim vardı. Serap Hanım bana bu durumun doğum sonrası depresyon olduğunu, doğum yapan görülebildiğini söyledi. Öncelikli durumumu normal olarak görmemi sağlamaya çalıştı. Çünkü depresyonda olduğum için kendime kızıyordum! Oğlumu çok uzun tedaviler sonucunda, tüp bebek yöntemiyle kucağıma almıştım. Bebeğime hamile kalmayı çok istemiştim ve sonunda onu kucağıma almıştım. Üstelik çok da sağlıklı bir bebekti. Allahtan başka ne isteyebilirdim ki? Kendimi nankör görüyor ve suçluyordum. Meğerse bu suçluluk duyguları depresyonumdan kaynaklıymış. Tedavi edilebilir bir durummuş ve tedavi edilince daha sağlıklı düşünebilecekmişim. En umutsuz olduğum anlarda kendime bir umut, bir arkadaş bulmuştum. Serap Hanım beni çok iyi anladı ve kendimi hastalıklı birisi gibi görmememi sağladı. Sanırım terapi sürecimde bana en iyi gelen şey de bu oldu. Serap Hanım'ın "Zeynep Hanım, depresyon bir durumdur ve geçicidir. Ve geçmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte siz istedikçe yanınızda olacağım" şeklindeki güven verici sözleri sayesinde kaybettiğim özgüvenimi yavaş yavaş toparladım. Serap Hanım'la olan terapi sürecimiz halen devam ediyor. Depresyonumu aştım artık ama kendimi tanımak için ondan öğreneceğim daha çok şey olduğuna inanıyorum. Serap Hanım'ı herkese tavsiye ediyorum. Güler yüzü ve deneyimiyle size de çok iyi geleceğine emin olabilirsiniz.


Sevim tarafından 01/05/2012 tarihinde gönderildi.

Merhaba, psikologa gitmeden önce hiç tahmn etmezdim fayda göreceğimi, kim benim derdime çare bulacak derdim ama öyle değil, sorunları mı yine kendim çözdüm ama nasıl çözebileceğimi gördüm.


Z.D tarafından 19/09/2012 tarihinde gönderildi.

Eşimle 4 yıllık evliliğimizin boşanma noktasına geldiği bir an da internette araştırma yaparken Serap Hanım'a rastladım. Çift terapisi ile ilgili yazdığı makaleyi okuyunca hemen iletişime geçtim ve eşim ve kendim için bir randevu aldım. Evliliğimin kurtulma umudu bana göre yoktu. Çünkü eşimi ne kadar sevsem de sürekli tartışıyorduk. Artık birbirimize tahammülümüz kalmamıştı. Eşimin beni artık sevmediğini düşünüyordum. Terapi almayı kabul edeceğini bile sanmıyordum ama eşim beni yanılttı. Terapiye gelmek istedi. Ve böylece başladık Serap Hanım'la olan sürecimize. Serap Hanım'a haftada bir gidiyorduk ve başlarda belki ilk 5-6 seansımız Serap Hanım'ın yanında sürekli tartışarak geçti. Ben iyice umutsuzluğa kapılmıştım. 4. seansımızda terapiyi bitirmek istedim. Ancak Serap Hanım tartışmamızın kötü birşey olmadığını, yıllar içinde biriktirdiklerimizi dökmeye başladığımızı, terapiye biraz daha şans vermemizi istedi. İsteksizce kabul ettim. Ancak bir gün, sanıyorum. 9. seansımızda bir mucize oldu. Serap Hanım bence altın değerinde olan bir soru sordu bize. "Zehra Hanım, Murat Bey (eşimin adı) görüyorum ki sürekli tartışıyorsunuz ve hemen hiçbir konuda uzlaşmak için çaba sarfetmiyorsunuz. Bu evliliği sürdürmenize neden olan şey nedir?" Bu soru karşısında eşim bir an bile tereddüt etmeden "Ben eşimi seviyorum. Hayatıma onsuz devam edemem. Bir başkasını eş olarak hayal bile edemiyorum." dedi. Eşimden bu sözleri daha önce hiç duymamıştım! Ben onun beni sevmediğini sanırken o bensiz hayatına devam edemeyeceğini söylüyordu! Serap Hanım bize aramızda birbirimizi sevmemekle ilgili bir sorun olmadığını, doğru iletişim kurmayı öğrendiğimizde sorunlarımızın çözümlenebileceğini söyledi. Ve sonraki seanslarımızda da birbirimizle nasıl etkili iletişim kurabileceğimizi öğrenmeye çalıştık Serap Hanım'dan. Aramızdaki temel sorunları çözmeyi başardık eşimle, Serap Hanım'ın yardımları sayesinde. Yakın zamanda terapimiz bitti. Evet bu süreçte para ve zaman harcadık. Ancak kazandığımız şey çok değerliydi bunların karşılığında. Evliliğimiz kurtuldu ve şu an da eşimle sanki yeni evli gibiyiz. Çok mutluyum ve Serap Hanım'a sonsuz teşekkür ediyorum. O çift terapileri konusunda kesinlikle en iyi isim bence :-)


Erkan tarafından 20/11/2012 tarihinde gönderildi.

Merhaba Söze Hayat paylaştıkça güzeldir.Diyerek başlamak istiyorum.Ben bir babayım,ufak olan kızım için SERAP Hn dan destek aldık Çok kısa bir zamanda çocuğumuz ve bizlerde olumlu değişimler yaşadık Kızımız ve kendi adımıza SERAP Hn atekrar tekrar teşekkür ediyoruz. SERAP Hn siz gibi değerli bir kişiyi tanımaktan çok mutluyuz. SAYGILARIMLA


D.S tarafından 22/02/2013 tarihinde gönderildi.

28 yaşında bir halkla ilişkiler uzmanıyım. Serap Hanım'a başvurma nedenim gerek iş ilişkilerimde gerekse özel hayatımda yaşadığım insanların beni anlamadığına yönelik olan problemlerimdi. İlişkilerimde sık sık haksızlığa uğradığımı ve kimsenin benim iyi niyetimi anlamadığını düşünüyordum. İlk seansımızda sorunlarımı anlattım Serap Hanım'a. Seans sonunda seanslarıma devam etme kararı aldığımda bana beş dakika kadar seans kurallarını açıkladı. Bunların içinde özellikle bir tanesi ilgimi çekmişti. Eğer bir seansa gelmezsem ve 24 saat içinde seansımı iptal etmemişsem gelmediğim seansın ödemesinden de sorumluydum. Bu kuralın mantığını çok anlamasam da, randevularına sadık birisi olduğum için ben bu karala uyarım diye düşünerek kabul ettim. Yanlış hatırlamıyorsam beşinci seansımıza o gün sabahtan işle ilgili aniden ortaya çıkan bir randevum olduğu için gidemedim seansıma, seansımdan beş saat kadar önce de arayıp randevumu iptal ettim. Sonraki görüşmeye gittiğimde Serap Hanım'ın asistanı arayarak iptal ettiği seansın ücretini de istedi. Çok sinirlenmiştim. Sonuçta elimde olmayan sebeplerden ötürü randevumu iptal etmiştim ve Serap Hanım'ı da zor durumda bırakmamak için beş saat önceden arayıp randevumu iptal etmiştim. Ücreti ödemek istemedim. Asistanı bunu Serap Hanım'a iletti ve ben gelmediğim seansın ödemesini yapmadığım halde Serap Hanım beni görüşmeye aldı. Kızgındım. Bunu Serap Hanım'la da paylaştım. Seanslarımı bitirmek istediğimi, onun da beni diğer insanlar gibi anlamadığını, bana haksızlık yaptığını söyledim. Son derece sakin bir şekilde bana beni, gelememe sebebimi ve bu sebebin benim için olan önemini anladığını iletti. Ancak kendisinin de bir programı olduğunu ve 24 saat öncesinden iptal yapılmadığında bu programın aksadığını ve bunu daha önceden seans kuralı olarak bana ilettiğini hatırlattı. Evet bu kuralı biliyordum ama gelmemek elimde değildi ki. Sonuçta seansa gelseydim belki işimden olacaktım. Biraz daha anlayışlı olabilirdi bana karşı diye düşünüyordum ve bunu ona da söyledim. Serap Hanım soğukkanlılığını sürdürerek bana ikimizin arasında yaşanılan bu durumun beni ona geliş nedenim olan insanların bana haksızlık yaptığı ve beni anlamadıkları ile ilgili olan yanını gösterdi. Ben seansı randevuma beş saat kala iptal ederek Serap Hanım'ın da bir programı olduğunu ve onu zor durumda bırakabileceğimi göz ardı etmiştim. Ve böyle olmasını istemesem de bir seçim yapmıştım aslında. Ve hayatta her seçimin bir bedeli vardı. Benim iş nedeniyle seansımı iptal etmem benim için önemli bir sorundu evet ama Serap Hanım içinde işini yapabilmek yani gelmediğim halde işgal ettiğim o saatini dolu geçirebilmek önemliydi. Farkında olmayarak ona haksızlık etmiştim! Kendi işimin daha önemli olduğunu düşünerek seansı iptal etmeyi seçmiştim ve bunun sonucu olarak gelmediğim seansın bedelini ödemeyi ise kabul etmek istememiştim. Sonra da Serap Hanım'ın beni anlamadığını, ücreti ödememi isteyerek bana haksızlık ettiğini düşünmüştüm. Bu farkındalık benim hayatımı değiştirdi! Çünkü ben iş ilişkilerimde de, özel hayatımdaki ilişkilerimde de farkında olmayarak bunu hep yapıyordum! Karşımdakini istemeden zor durumda bırakıyor sonra o doğal olarak bana kızınca veya benimle ilişkiyi bitirmek isteyince onu suçluyordum! Haksızlığa uğramış gibi hissederken ben aslında karşımdakine haksızlık ettiğimi göremiyordum! Seansın sonunda gelmediğim seansın da ücretini öderken artık çok mutluydum. Çünkü hayatımın dersini almıştım ve bu ödemeyi neden yapmam gerektiğini, hayatta her seçimin bir bedeli olduğunu çok iyi anlamıştım. O seansta öğrendiğimi insanlarla ilişkimde uygulamaya çalıştım. Artık onlara haksızlık yapmamak için çok daha fazla dikkat ediyordum. Sonuç inanılmaz oldu! Sanki dünya değişti, birden hiçkimse bana haksızlık yapamamaya ve herkes beni anlamaya başladı :-) O gün sabırla bana yaptığım hatayı anlattığı için Serap Hanım'a minnet borçluyum. İyi ki gitmediğim ve geç bir saatte arayıp iptal ettiğim o seansın ödemesini almak konusunda kararlı olmuş Serap Hanım. Ne de olsa bedeli ödenmeyen hiçbirşeyin değeri olmaz. Teşekkür ediyor ve Serap Hanım'ı gerçekten çözüm arayan herkese tavsiye ediyorum.


Mustafa Erkan Emir tarafından 19/03/2013 tarihinde gönderildi.

Merhaba,Serap Hanımla yaklaşık üç aylık bir süredir psikoterapi seansına devam etmekteyim. İlk başladığım gün ve bugün arasında kendimde hiç ummadığım, benim için büyük değişikliklerin olmasına neden oldu. Kendime olan özgüvenim arttı, başka insalara olan aşırı güven güvensizlik sorunlarım azaldı ve hayatımın gerçekten iyiye gidebileceğini, hiçbirşey için geç olmadığını gösterdi bana. Seanslarında oldukça dost canlısı ve güler yüzlü biri olması kendimi ifade etmemde oldukça yararlı oldu. İyi bir dinleyici ve konuşmalarındaki kelime seçimlerine hayranım. Danışanın sorunlarını çok iyi anlıyor. Kendisiyle tanıştığım için gerçekten çok mutluyum, herşey için defalarca teşekür ederim, herkese tavsiye ederim...
Aşağıdaki form aracılığıyla fikirlerinizi bize ulaştırabilirsiniz. İsim yerine rumuz kullanabilirsiniz. Argo ve benzeri kelimeleri önlemek amacıyla kısa bir denetimden sonra mesajlarınız yayınlanacaktır.

Uzmanlarımız hakkında bağımsız sitede yer alan yorumlara ve bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.Profesyonel destek almaya karar vermek, doğru yöne atılacak ilk adımdır. Siz de, aile, iş, ilişki veya içsel olarak herhangi bir problem yaşıyorsanız, kalıcı çözüme doğru kararlı bir adım atabilirsiniz.

Serap Sözen'in Katıldığı

Tv Programları

Serap Sözen'in

Gerçekleştirdiği Seminerler

Hakkımızda Yazılanlar

Danışan Yorumları

"Bundan iki ay önce Serap hanımdan destek aldım ve sorunlarıma daha farklı açılardan bakmanın mümkün olduğunu, sorunlarımın aslında tek başıma üstesinden gelebileceğimi gördüm,kendisine tekrar teşekkür ederim."

M.A.

İletişim

: Atatürk Mah. Sedef Cad. 36. Ada Ata 2-4 Blok 2/160 Ataşehir Anadolu Yakası - İstanbul
: +90 216 455 02 56
: info@temasdanismanlik.com