Uzman Klinik Psikolog Serap Sözen

1983 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 2005 yılında Haliç Üniversitesi 'Psikoloji' bölümünü bölüm üçüncülüğü ile bitirdi. 2005-2006 yılları arasında bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalışarak gelişim ve zeka geriliği olan çocuklara eğitimsel ve psikolojik destek verdi. 2006-2008 yılları arasında Okan Üniversitesi 'Klinik Psikoloji' alanındaki yüksek lisansını tamamladı ve uzman klinik psikolog unvanını aldı. Mezuniyetin ardından önce bir cerrahi tıp merkezi’nde çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikolojik danışmalık ve psikoterapi alanında çalıştı. Çocuk ve ergenlerde görülen çeşitli davranış bozuklukları ile ilgili ailelerine psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti verdi. Çocuk ve ergenlere psikoterapi uygulamalarında bulundu. Çeşitli kişilik, zeka, gelişim ve psikolojik değerlendirme testlerini uygulayarak değerlendirmelerde bulundu. Özel bir hastanede 1.5 yıl boyunca çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına devam etti. Psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmetlerinin yanısıra çeşitli konularda seminerler ve eğitimler de verdi. Çeşitli tv programlarından almış olduğu davetler üzerine canlı yayınlara katıldı. Uzman Klinik Psikolog Serap Sözen, çocuk ve ergen psikolojisi, yetişkin psikolojisi, aile ve evlilik danışmanlığı üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

Aldığı Mesleki Eğitimler:

  • - Çatı Psikolojik Danışmanlık Merkezi- DEHB ve Otizm Örnekleriyle Dikkat ve İlişkisellik (03/2010) Katılım Belgesi almaya hak kazanmıştır. (Bu eğitim Prof. Dr. Yankı Yazgan tarafından verilmiştir)
  • - Pandost Derneği- Vaka Sunumlarıyla Şizofreni ve Güncel Kuramlar (03/2011) Sertifika almaya hak kazanmıştır. (Bakırköy Kültür Dershanesi’nde Dr. Muzaffer Uyar tarafından verilen bu eğitim neticesinde Pandost tarafından sertifika verilmiştir)
  • - Çatı Psikolojik Danışmanlık Merkezi- Psikiyatri Kliniği (02/2011) Katılım Belgesi almaya hak kazanmıştır. (Bu eğitim Dr. Erdoğan Özmen tarafından verilmiştir.)
  • - Çatı Psikolojik Danışmanlık Merkezi- Kayıp ve Yas- (11/2010) Katılım Belgesi almaya hak kazanmıştır. (Bu eğitim Dr. Sedat Işıklı tarafından verilmiştir.)
  • - Çatı Psikolojik Danışmanlık Merkezi- Hastalık Sürecinde Kayıp ve Kazanç- (09/2010) Katılım Belgesi almaya hak kazanmıştır. (Bu eğitim Doç.Dr. Ülgen Okyavuz tarafından verilmiştir.)
  • - Gestalt Eğitim Programı- Doç.Dr.Hanna Nita Scherler 2008 Ekim-2009 Mayıs ve 2009 Ekim-2010 Mayıs (2 yıl) Eğitimi tamamlandı.
  • - İdemer - (İletişim ve Danışmanlık Eğitim ve Psikoloji Organizasyonları Merkezi) – Denver II Gelişimsel Tarama Testi- Uygulama Sertifikası (01/2009) almaya hak kazanmıştır. (Bu eğitim Prof,Dr. Kalbiye Yalaz ve Uzm.Birgül U. Bayoğlu tarafından verilmiştir.
  • - Türk Psikologlar Derneği – WISC-R Zekâ Testi Teorik Eğitim ve Uygulama Yeterliliği- Uygulama ve Raporlandırma Sertifikası (06/2007) almaya hak kazanmıştır. (54 saatlik bu eğitim Yrd.Doç.Dr.Z.Hale Aksuna tarafından verilmiştir.)
  • - Türk Psikologlar Derneği- Çocuk Değerlendirme Kursu- Uygulama ve Raporlandırma Sertifikası (04/2007) almaya hak kazanmıştır. (32 saatlik bu eğitim Doç.Dr. Gülsen Erden tarafından verilmiştir.)

Serap Sözen'in Katıldığı

Tv Programları

Serap Sözen'in

Gerçekleştirdiği Seminerler

Hakkımızda Yazılanlar

Danışan Yorumları

"Bundan iki ay önce Serap hanımdan destek aldım ve sorunlarıma daha farklı açılardan bakmanın mümkün olduğunu, sorunlarımın aslında tek başıma üstesinden gelebileceğimi gördüm,kendisine tekrar teşekkür ederim."

M.A.

İletişim

: Atatürk Mah. Sedef Cad. 36. Ada Ata 2-4 Blok 2/160 Ataşehir Anadolu Yakası - İstanbul
: +90 216 455 02 56
: info@temasdanismanlik.com